27.01.2021

25 aastat Straumann Emdogaini®

Straumann on hambaimplantatsiooni valdkonnas esimene ettevõte, kes on hambaimplantaatide protseduuride osana turule toonud bioloogilise materjali haavade paranemise abistamiseks.

Straumanni Emdogain ® on üks enim tuntud ja laialdasemalt uuritud hambaravi valdkonnas kasutatav biomaterjal. Seda on viimase 25 aasta jooksul kasutatud enam kui 2,5 miljoni patsiendi raviks – sellest on saanud periodontaalse regeneratsiooni standard. 

Emdogain® on biomimeetilisel bioloogial põhinev proteiini baasil geel, mis on loodud toetama periodontiidi tõttu kadunud kõvade ja pehmete kudede ennustatavat (prognoositavat) taastumist, aidates päästa ja säilitada hammast.

Haava paranemise kiirendamise eeliste hulka kuuluvad operatsioonijärgsete komplikatsioonide riskide vähenemine, väiksem operatsioonijärgne valu, turse ja ebamugavustunde vähenemine, paremad esteetilised tulemused ja suurem patsientide rahulolu. 

Alates Emdogain ® avastamisest on teadlased tunnistanud, et toote toimeainena emaili maatriksderivaatide valkudel (EMD) on lai bioloogiline funktsioon, sealhulgas tervendamise stimuleerimine.

“Emdogain on ainuke biomaterjal, mida ma tänaseni kasutan ja seda juba 25 aastat. Ma arvan, et see on väga unikaalne, kuna paljud hambaravimaterjalid kestavad turul ainult mõne aasta ja seejärel kaovad.”

Prof. Giovanni Zucchelli – viide

150+ teaduspublikatsiooni ja aruannet on kirjeldanud mõju haavade paranemisele. EMD-l on suurepärased kliinilised tulemused raskesti paranevate haavade, näiteks diabeetiliste haavandite ravimisel. Hiljutised publikatsioonid1,2,3 demonstreerivad Straumann Emdogain ® potentsiaali kiirendada uuesti epitelisatsiooni, kiiremat haava sulgemist, põletiku kiiremat lahenemist ja kiiremat veresoonte moodustumist.

Professor Zucchelli, Bologna Ülikool

Pehmete kudede haavade paranemise kvaliteedi kohta on suurepäraseid kliinilisi tulemusi kirjeldatud rahvusvahelises uuringus, milles osales 112 osalejat USA-s, Saksamaal ja Itaalias. Tulemused olid märkimisväärselt järjepidevad, näidates, et umbes 85% Straumann Emdogain® kasutajatest kinnitasid, et see parandab pehmete kudede haavade paranemist.

Kuigi Emdogain ® potentsiaal haavade paranemise stimuleerimiseks on selgelt dokumenteeritud, on Straumann pühendunud koostööle kliiniliste ekspertidega, et toetada või tõhustada ravi Straumann BLT (luutasapinna) implantaatidega või Pro Arch lahenduse esteetilise ja kohese implanteerimise protseduuridega. Oleme ainsad ametlikud Emdogain edasimüüjad Eestis.

KKK

Kas ma pean kasutama membraani periodontaalses kirurgias koos Straumann Emdogainiga?

Ei. Straumann Emdogaini kasutamine on eraldiseisev protseduur. Kui seda kasutatakse eraldi või koos bone graftiga, siis hetkel ei ole tõendeid, et membraani lisamine parandab kliinilist lõpptulemust.

Kui palju defekte saan ma ravida ühe Straumann Emdogain süstlaga?

0,15ml suurus on sobilik üksikute defektide jaoks, näiteks väike luudefekt või üksikud, isoleeritud igemetaandumised.

Kas ma saan kasutada sama Straumann Emdogaini süstalt rohkem kui ühe patsiendi peal?

Ei. Emdogain on pakendatud steriilselt ja mõeldud ühekordseks kasutamiseks. Toote kasutamine enam kui ühe patsiendi peal kannab haiguste edasi kandmise riski ja ei ole seetõttu soovitatud.

Kuidas hoiustada Straumann Emdogaini?

Emdogain peab olema ladustatud temperatuurivahemikus 2-8 kraadi (külmkapis).

1 A Proline-Rich Peptide Mimic Effects of EMD in Rat Oral Mucosal Incisional Wound Healing. Villa O, Wohlfahrt JC, Mdla I, Petzold C, Reseland JE, Snead ML, Lyngstadaas SP. J Periodontol. 2015 Dec;86(12):1386-95.

2 Some effects of enamel matrix proteins on wound healing in the dento-gingival region. Wennström JL, Lindhe J. J Clin Periodontol. 2002 Jan;29(1):9-14.

3 Microvessel Density Evaluation of the Effect of Enamel Matrix Derivative on Soft Tissue After Implant Placement: A Preliminary Study. Guimarães GF, de Araújo VC, Nery JC, Peruzzo DC, Soares AB. Int J Periodontics Restorative Dent. 2015 Sep-Oct;35(5):733-8.

Back to the news list

Užpildykite formą