06.01.2021

3Shape kasutajalugu – kuidas ma kasutan digitaalseid vahendeid igapäevaselt

See artikkel on võetud populaarsest esitlusest Dr. Ian Buckle poolt 3Shape Globaalselt Sümpoosiumilt (19.06 – 20.06.2020).

Alusta lõppeesmärki meeles pidades

Kui oled lugenud Stephen Covey raamatut “Väga efektiivse inimese 7 harjumust”, siis tema mainitud “alusta lõppeesmärki meeles pidades” ühtib sellega, mida me tänapäeval digitaalses hambaravis teeme.


Mõnikord aga oleme me nii hõivatud hambaarstiks olemisega ja unustame mõned olulised asjad, mida peaksime esimesena tegema. Üheks selleks asjaks on hambaravi “müümine”. Peame mõistma patsiente ja nende olukorda täielikult – mõistma seda, mis on vajalik nende tervise ja heaolu parandamiseks. Digitaalse tehnoloogiaga on meil need tööriistad olemas. Digitaalne aitab neid motiveerida ka muudatusi tegema. See haarab neid. Üks väga lahedaid asju digitaalse hambaravitehnoloogia juures on see, et see aitab meil julgustada patsiente viisil, mis pole kunagi võimalik olnud. Me ei ütle neile, mida oleks vajalik teha, vaid jagame teavet läbipaistvalt ja neile arusaadavamalt.


Tänu intraoraalsele skaneerimisvõimalusele on meil 3D-mudelid, mida saame oma patsientidele näidata. Nad näevad täpselt, mis toimub. Digitehnoloogia kasutamisel tunnevad patsiendid, et olete innovatiivne praktik.


Kasutades digitaalseid vahendeid, näiteks Smile Design tööriista, saame vaid mõne minuti jooksul anda talle aimu, missugused on võimalused. Visuaalselt. See aitab patsientidel kindlaks teha, mida nad tahavad. See, mis meie arvates on hea mõte, ei pruugi olla see, mida meie patsiendid tahavad. Mida varem me leiame selle, mis nende arvates neile sobib, seda paremad me oleme.


Patsientide monitooring


Üks digitaalsetest tööriistadest, mida kasutame, on patient monitoring tööriist. See võimaldab meil skaneerida patsienti igal ajal, näiteks iga-aastase kontrolli käigus, ja talletada see informatsioon digitaalselt. Võimalik on näha patsiendi kõiki skaneeringuid aja jooksul ning näha muutusi patsiendi hammaste seisus.

Patsientide monitooring 3shape

See tööriist võimaldab hinnata hammaste kulumist, liikumist ja kaariest. Lisaks sellele, et me saame patsientidele seda öelda, saame me seda ka ekraanilt näidata. Neist kaob kahtlus, kuna me mõlemad näeme. See parandab suhtlust patsiendiga ning võimaldab meil neid paremini aidata.


Nooremate patsientidega saan hõlpsasti jälgida nende arengut. Aja jooksul on näha, kuidas hambad ja hambakaared arenevad ning muutuvad alates nende esimesest skaneeringust.


Ravi simulatsioon


Teine väga huvitav tööriist, mida kasutame, on ravisimulaator (Treatment Simulator). Kui tegu on ortodontilise raviga, olgu selleks breketid või alainerid, ei näita me patsiendile kunagi, kuidas tema ravi selle protsessi lõppedes välja näeb.

“Pean tunnistama, et alguses olin ravi simuleerimise tööriista suhtes veidi skeptiline. Mõtlesin, et see ei ole hambaravi, vaid kõigest pilt.”


Aga kuna mul sellele tööriistale ligipääs 3Shape-iga oli, siis ma kasutasin seda. Näitasin seda oma patsientidele ja olen olnud üllatunud nende reaktsioonidest. Kui näitad oma patsiendile raviplaani ettepanekut, on nad protsessiga palju rohkem seotud. Mulle on öeldud: “Kui sa suudad mu hambad niimoodi sirgeks teha, siis jätkame!”


Kunagi, hammase taastamiseks, pidime me tegema pilte, mudeleid, bite registration ja saatma kõik need laborisse. Labor pidi omakorda ise mitmeid tegevusi tegema – nüüd aga käib see kogu protsess tänu 3Shape-ile väga kiiresti.


Kui nüüd eemaldame ajutise või kattekruvi, siis teeme pildi emergence profile’ist. Seejärel skaneerime – me ei pea isegi kogu hambumust skaneerima. Skaneerime ainult ala, mille arvuti on välja lõiganud ja see ühendatakse automaatselt kokku. Täiuslik jäljend igemekoest. Tarkvara teab täpselt, kus implantaat asub. Tänu sellele saame me veenduda erakordses lõpptulemuses.


Olgu tegemist tehniku, implantoloogi, üldarsti või ortodontiga – digitaalne skaneerimine ja 3Shape tööriistade kasutamine on suurepärane viis kolleegidega suhelda, sest me saame ühiselt jagada infot ja sellega töötada.


Digitaalne hambaravi on tõhus, prognoositav ja muudab lisaks patsientidele ka meie päevad huvitavamaks. Tänu digitaalsele saame me pakkuda oma patsientidele suurepäraseid ravivõimalusi.

Back to the news list

Užpildykite formą